Coraz większe zaufanie do firm pożyczkowych

Jeszcze do niedawna polscy konsumenci podchodzili z dużą nieufnością do pożyczek pozabankowych, tych udzielanych tradycyjnymi metodami oraz przez Internet. Taka sytuacja w coraz większym stopniu ulega zmianie.

Więcej klientów
Na korzystanie z usług firm pozabankowych decyduje się coraz więcej osób. Co ciekawe często są to także ludzie, którzy mają stosunkowo dobrą i stabilną sytuację finansową. Zmiany są częściowo związane z wprowadzeniem różnego rodzaju regulacji, wpływających na funkcjonowanie firm pozabankowych, na przykład regulują maksymalne kwoty pożyczek. Bez wątpienia sektor pozabankowy musi obecnie działać całkowicie jawnie oraz wyłącznie w zgodzie z obowiązującymi przepisami.

Rosnąca konkurencja
Pozytywne zmiany na rynku usług pozabankowych są także związane z bardzo dużą konkurencją, która na nim panuje. Działa bardzo wiele firm pożyczkowych, które po prostu muszą ostro ze sobą współzawodniczyć w celu pozyskania klientów. W związku z tym przygotowują oferty korzystne z punktu widzenia klienta, na przykład obniżają oprocentowanie. Duże znaczenie ma także zadowolenie pożyczkobiorców, którzy przecież mogą podzielić się negatywnymi opiniami na temat danego podmiotu i skutecznie zniechęcić innych do korzystania z jego usług.
W praktyce okazuje się, że niewielu klientów narzeka na usługi firm pozabankowych. Liczba skarg składanych na takie podmioty jest stosunkowo niewielka. Oznacza to, że w zdecydowanej większości przypadków współpraca między firmą, a pożyczkobiorcą przebiega prawidłowo.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*